niedziela, 7 września 2014

Aniołek z masy solnej - "Kluseczka" z doczepioną aureolką;-) i promocyjnie ślimak z masy solnej;-)

Witajcie:-) Znacie to przysłowie :"Jak się człowiek spieszy...";-) Oto przykład pośpiechu. "Aniołek  w stylu "Kluseczka", który powstawał pod presją czasu. Nie pamiętam dokładnie co sprawiło, że musiałam odłożyć pracę z masą solną, ale musiałam gdzieś pilnie pojechać. Stąd na szybko dokończyłam aniołka i odłożyłam go na blachę przykrytą ściereczką, by nie obsechł za szybko. Po kilku godzinach, gdy wróciłam do pracy nad innymi stworkami z masy, już nie oglądałam tego co zostało wcześniej przygotowane, tylko dolepiłam inne figurki, by zapełnić wolne miejsca. Po wypieczeniu, przy malowaniu okazało się, że zapomniałam aniołkowi ulepić aureolki. Doczepiona więc została potem przy użyciu kleju na gorąco. Tradycyjnie doczepiam aureolki tym sposobem aniołkom, które mają doczepione włoski, a te zrobione w całości z masy solnej mają aureolkę przyczepioną od razu. Na szczęście w ogóle tego nie widać, chodzi tylko o "komfort pracy";-) W końcu lepiej lepić niż potem kleić;-)
Oto wspomniana "Kluseczka", jest większa (wyższa) od reszty i ma mniejsze nóżki, tak dla odmiany;-)
anioły z masy solnej, aniołki z masy solnej, salt dough angels, ozdoby z masy solnej
Aniołki z masy solnej
"Kluseczka" dostała sukienkę zdobioną falbankami wyciętymi listwą z masy solnej w kształcie "rybich łusek", przynajmniej tak mi się to kojarzy;-) O kwiatkach, listkach, oszronieniach nawet nie wspomnę, bo to rzecz bardziej niż oczywista w moim przypadku;-)
Tu jeszcze zbliżenie na sukienkę: "Ryba" jak nic;-) W promocji lekkie złocenia;-)
anioły z masy solnej, aniołek z masy solnej, salt dough craft, salt dough angels, z masy solnej
Aniołek z masy solnej
Pomyślałam sobie, że skoro publikuję pracę wykonaną na szybko, to powinno się tu umieścić również coś, co powstało pod presją czasu;-) Sytuacja analogiczna- konieczność przerwania modelowania masy solnej uzasadniona nagłym wyjazdem. W tym przypadku powstał na szybko ślimak z masy solnej. 
Stworek prezentuje się tak: Zaznaczam, że buźka w założeniu miała być "pomarszczona" ;-)
ślimaczek z masy solnej, salt dough craft, zwierzątko z masy solnej
Ślimak z masy solnej

Ślimaczek ma podwinięte różki. Jak tak się mu przyglądam to kojarzą mi się one z "kulturystą prężącym muskuły";-) Muszlę zwierzątka dodatkowo pocieniowałam w zagięciach spirali, by była bardziej trójwymiarowa. Wywinięta końcówka "ogonka-nogi" i stworek gotowy. Spodobało mi się wykonywanie zwierzątek z masy solnej. Uwielbiam robić koty, sowy, jak widać ślimakom też nie przepuszczę;-) Kto wie co się jeszcze z fauny nawinie;-) Jak widać to kolejny dowód na potwierdzenie tezy, że kwiatki, listki i oszronienia....można wcisnąć wszędzie;-) Jak Wam się podobają figurki z masy solnej "tworzone pod presją czasu"?;-) Życzę Wam wszystkim cudownej niedzieli, bez pośpiechu... ;-)
Zapraszam na stronę o masie solnej- www,masa-solna.pl

16 komentarzy:

 1. nie znam się na technice lepienia i kolejności pracy, ale wiem jedno sukienisia tego aniołka bardzo mi się podoba - taka kwiatkowa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze na Ciebie działa presja czasu;) Kluseczka jak zawsze śliczna. Mam słabość do tych kluseczkowych aniołków. A ślimaczek jest czadowy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kluseczka cudowna ;) Ślimaczek taki wesoły. Wywołał uśmiech na mojej twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Kluseczka " jest śliczna i ślimak boski :)
  pozdrawiam i czekam na kolejne figurki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. tak sobie patrzę od jakiegoś czasu na prace, które zamieszczasz na swoim blogu i powiem szczerze, że jakbym miała wybrać coś dla siebie (bo bardzo mi się twoje masosolne wytwory podobają) miałabym problem .....wszystko jest dopieszczone, śliczne, pięknie pomalowane i oszronione....czy to Aniołki czy kotki , ślimaki oj ciężko się zdecydować .....cuda po prostu cuda tworzysz :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie dziękuję za tak miłe słowa:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. o i włąśnie Agniesiu Sylwia powyżej ułątwiłą mi cały komentarz do ciebie - kochana ty kohzasz swoje aniołi i te masęsolną a ja tylko podziwiam bo którego byś nie pokazała są one piękne , słodkie i z sercem wykonane a ty masz serce dobre - buziaki ślę Marii

  OdpowiedzUsuń
 8. Kluseczka jest prześliczna, a ślimaczek urokliwy...
  Oboje tacy ciepli:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudne prace, slimak jest rewelacyjny,pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 10. Serdecznie dziękuję za wszystkie miło słowa, dodaje to człowiekowi chęci do pracy:-)

  OdpowiedzUsuń
 11. aniołek śliczny ale ślimak jest po prostu rewelacyjny

  OdpowiedzUsuń
 12. Ślimak uroczy :) Kluseczka też świetna. Ja najczęściej doklejam aureolki, gdyż rzadko robię włosy z masy solnej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Taki ślimak to nawet mógłby zamieszkać w moim ogrodzie, aniołek słodki pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
 14. przesłodki i aniołek i ślimak:) super kolorki:)

  OdpowiedzUsuń
 15. hehe...ślimak bomba :) a kluseczka jak zawsze cudna :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i za każde pozostawione tutaj słowo:-)