czwartek, 28 stycznia 2016

Kartka na chrzest w beżu i zieleni :-)

Witajcie:-) Ponoć mówi się o kwietniu jako o miesiącu, który przeplata zimę z latem, a tu proszę...styczeń chyba chce poprzeplatać zimę z wiosną i nie może się zdecydować, którą wersję wybrać. Wczoraj plus 11 stopni i przejażdżka rowerem, a dzisiaj deszcz i chłód. Jak zawsze istnieje zależność pomiędzy wydajnością pracy, a warunkami meteorologicznymi w moim wydaniu. Ładna pogoda - dużo się robi, brzydka pogoda - obijanie po kątach;-) Cóż w nowym roku moja wydajność jest...no taka jak pogoda za oknem, a więc delikatnie mówić niemrawa;-) 
Pokażę Wam dzisiaj kartkę ręcznie robioną na chrzest. Kolory neutralne, ale dość rzadko używane na tę okazję. Połączenie beżu z zielenią. Lubię takie nieoczywiste kartki. Klasyka też nie jest mi obca, ale takie podejście do tematu jest mi bliższe. Może nie szablonowe, ale w końcu to rękodzieło, takim ma być. Kartka w kwadracie, prosta, nieprzesadzona, wymiary 13,5 cm na 13,5 cm, na białej podstawce. Myślę, że jest na tyle neutralna, że i dla chłopca, i dla dziewczynki by pasowała.
kartki ręcznie robione, kartka ręcznie robiona, kartki na chrzest święty, kartka na chrzest, kartka z bobasem, cardmaking, scrapbooking
kartki ręcznie robione - kartka na chrzest
Wczoraj wieczorem pracowałam nad nowymi kartkami. Pokażę Wam następnym razem pewien eksperyment. Po zrobieniu jednej kartki, postanowiłam wykonać trzy dodatkowe z tym samym motywem, ułożeniem, etc ale w zupełnie odmiennych kolorach. Kartki niby identycznie, ale zarazem totalnie odmienne. Zresztą przekonacie się sami. Pokazuje to, że mając nawet ograniczony zasób wykrojników można używać je uzyskując różne efekty. A co dopiero modyfikując ułożenie i warstwy:-) Ale jak wiadomo, osobom robiącym kartki: papierów, wykrojników, dodatków nigdy za dużo. Tak jak foremek do masy. Mam ich cały regał, a wciąż kupuję nowe;-) Rękodzieło ma taki swój skutek uboczny, który niestety widzę w każdej dziedzinie, którą się zajmuje;-)
Mam nadzieję, że kartka się Wam spodoba. A jakie jest Wasze zdanie na temat kartek- lubicie klasykę czy może lekką nutkę szaleństwa? stonowane kartki, delikatne czy może mixed media i morze detali? Miłego czwartku Kochani, zdrowia!

4 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny i za każde pozostawione tutaj słowo:-)