środa, 23 stycznia 2013

Decoupage - Pudełko z ptaszkiem

To jedno z moich ulubionych pudełek :-) Użyta serwetka przedstawia siedzącego na gałęzi jeżyny Rudzika. Motyw ma dużo detali. Można oczywiście wyciąć je pobieżnie i pokusić się o domalowanie szczegółów lub poświęcić trochę czasu na dokładne wycięcie. Ja zdecydowałam się na drugi wariant;-) 
Całość pudełka została wpierw przemalowana mocno kryjącą farbą w kolorze pięknej, gorzkiej czekolady. To jeden z moich ukochanych kolorów, stąd często wykorzystywany w moich pracach. Następnie naniesiono crackle jednoskładnikowy i po jego wyschnięciu, jasną farbę na całość wieczka. Potem wystarczyło już tylko nanieść wyciętą serwetkę. 
Ponieważ chciałam, aby pudełko wyglądało na starsze niż jest w rzeczywistości-zastosowany został werniks postarzający, który używam również do wypełniania spękań po użyciu crackle dwuskładnikowego.

Pudełko decoupage, zdobienie decoupage, przedmioty zdobione decoupage, przecierki, pudełko z ptaszkiem, postarzanie, spękania jednoskładnikowe, crackle
Brzegi i cieniowania na wieczku zostały wykonane przy pomocy gąbki nasączonej farbą olejną w kolorze umbry palonej. Z rozpędu zapomniałam dodać "przyspieszacza" wysychania farb olejnych (sykatywy) i dzięki temu zapewniłam sobie dodatkowy, parudniowy "urlop" od pracy twórczej, gdyż użyta farba schnąć szybciej nie raczyła;-)

1 komentarz:

  1. Bardzo starannie wykonana szkatułeczka, a do tego piękna

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i za każde pozostawione tutaj słowo:-)