poniedziałek, 29 grudnia 2014

Liebster Blog Award od Edytki z bloga "Mój Magiczny świat" :-)

wyróżnienie


Witajcie:-) W poniedziałkowy poranek, żeby choć raz odpowiedzieć na wyróżnienie w przyzwoitym czasie- postanowiłam od razu zabrać się do dzieła. Nie wiem czemu, ale zwykle gdzieś mi to umykało i odpowiadałam z "lekkim" opóźnieniem. Po pierwsze jest mi bardzo miło, bo wyróżnienie od zdolnej osóbki jaką jest Edytka, to prawdziwy zaszczyt. Jeżeli ktoś jeszcze jakimś cudem nie odwiedził jej bloga, to zapraszam tutaj: "Mój magiczny świat" :-)
Edytko jeszcze raz dziękuję. Zgodnie z zasadami odpowiada się na pytania zadane przez osobę nominującą - w tym przypadku miało to być podanie 11 punktów opowiadających o sobie.

Hmm...chyba już sporo takich rzeczy o mnie się dowiedzieliście, ale zaraz dopisze kolejne, żeby nie były zbytnio przytłaczające to: ;-)
1. Lubię rozwiązywać wszelakie łamigłówki, krzyżówki, sudoku, etc to już wiecie;-) Kiedy krzyżówki wydają mi się zbyt proste, to zaczynam wpisywać do nich hasła od tyłu, żeby sobie uatrakcyjnić rozwiązywanie;-)
2.Zwykle rozwiązuję krzyżówki jak automat, wpisując jedno hasło już czytam następne "pytanie" i rozwiązując całość wywołuję bardzo często uśmiech na czyjejś twarzy, gdy ktoś  się temu przygląda;-) Średnio kilkadziesiąt sekund na standardową "panoramiczną";-)
3.Czytam książki chodząc wszędzie, spacerując, etc. Np w drodze "gdzieś tam", potrafię wymijać przy tym wszelakie lampy, krzaki, ludzi, etc. Nie odrywając wzroku od tekstu. To z reguły też wywołuje rozbawienie bądź zdziwienie przechodniów;-) Nauczyłam się tego w liceum, chodząc do szkoły zawsze coś czytałam, a ponieważ zwykle czytałam po kilka książek na raz, więc wykorzystywałam każdą okazję;-)
4.Do życia jest mi niezbędne słońce, już o tym milion razy wspominałam;-) Koniecznie musi świecić, ale upałów nie lubię;-) Gdy świeci wierzę, że wszystko będzie dobrze, że wszystko jest możliwe i ogólnie chce mi się żyć i tworzyć;-)
5. Mam twórcze ADHD (też mi nowość;-)) odczuwam wewnętrzny przymus tworzenia, który determinuje mi życie. Mam milion razy więcej pomysłów niż możliwości na ich realizację;-)
6.Nie mogę ograniczyć się tylko do jednej dziedziny twórczej. Muszę sięgać po trzysta;-) Do tej pory z rozmaitych technik twórczych, to chyba tylko "lutowania srebra" nie próbowałam i wypiekania ceramiki, choć marzą mi się obie rzeczy;-) Wierzę, że "co się odwlecze, to nie uciecze";-)
7.Staram się dzielić z ludźmi tym co mam najlepszego. Często pytają mnie np dlaczego "zdradzam" swoje triki, czemu tłumaczę jak coś wykonać, czy nie boje się konkurencji? Odpowiadam zawsze, że uważam człowieka za istotę twórczą, czasami mała pomoc potrafi rozbudzić w nim całą lawinę kreatywności. Sztukę uważam za formę rozwoju, terapię, poszerzenie wrażliwości, za wszystko co najlepsze, więc dlaczego nie pomóc ludziom, nie podzielić się tym z nimi? To cudowne móc robić coś co się kocha i dzielić się tym z innymi. W pewnym sensie dawać ludziom radość i sprawiać, że uwierzą w swoje możliwości, a ja sądzę, że w każdym są nieskończone potencjały twórcze, czasami wystarczy tylko lekko kogoś "popchnąć" w kierunku ich źródła;-) W każdym z nas jest artysta, twórca, to taka mała cząstka Boga;-) Mini kreator;-) Stąd też uważam, że coś takiego jak plagiat w ogóle nie powinno istnieć, można stworzyć miliard wersji jednej rzeczy, więc po co się ograniczać. To tak jakby samemu "strzelić sobie w kolano", to takie niezrozumiałe dla mnie samoograniczenie;-)
8.Jestem totalną pacyfistką, jestem za wolnością i niezależnością każdej żywej istoty zgodnie z regułą "żyj i daj żyć innym" oraz "nie rób drugiemu co Tobie nie miłe", uważam to za cudowne maksymy. Gdyby ludzie wzięli je sobie do serca, świat byłby piękniejszy;-)
9.Zawsze staram się zrozumieć motyw czyjegoś działania, nawet gdy się z nim nie zgadzam, aby lepiej zrozumieć drugiego człowieka. 
10.Uwielbiam kosmos, marzę o dobrym teleskopie od wielu lat;-) Kocham patrzeć w gwiazdy. Oglądać filmy o wszechświecie, mgławicach, czarnych dziurach, planetach, pulsarach i innych cudach:-)
11.Gdybym miała wybrać sobie kolejny zawód (jakbym mało ich miała;-)) to chciałabym zająć się fizyką kwantową. Pociąga mnie teoria strun, bozony Hiksa, teoria wielkiego wybuchu i rozłożenie świata na mikrocząsteczki;-) Uważam, że nauka dopiero dorasta do wyjaśnienia tego, co wiele kultur i religii powtarza od tysięcy lat;-) Kiedyś mówiło się, że "nauka zabiła Boga", moim zdaniem, nauka jeszcze nie dorosła aby zrozumieć sam fakt jego istnienia;-)

Dotrwał ktoś do końca?;-) Zawsze się rozpisuję;-) A teraz nominacje: kolejność przypadkowa;-)

Ja nominuję siedem osób, nie wiem ile powinnam, a siódemkę lubię więc niech będzie 7;-) Pytań podobnie jak Edyta nie zadaję- jeżeli ktoś zechce wziąć udział, to też z chęcią się dowiem o nim 11 rzeczy;-) Miłego początku tygodnia:-)

16 komentarzy:

 1. Agnieszko cudnie mi się czytało, takie kilka słów o sobie bez przymusu, radośnie i przejrzyście, dziękuję:) miłego poniedziałku

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za takie fantastyczne słowa o Sobie - miło jest poznać kogoś właśnie z innej strony :) Przy okazji człowiek stwierdza, że w swoim zwariowaniu nie jest sam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale się uśmiałam, widać jesteś bardzo pozytywną osobą :) a z tymi krzyżówkami to jakby Sherlock Holmes hehe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie , wesolo napisane, gratuluję wyróznien i pzdrawiam serdecznie!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluję Aguś cudnych odpowiedzi ..mamy ze sobą wiele wspólnego i sprawy kosmosu i mnie fascynują od dawna :))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje;) Jesteś bardzo ciekawą osobą;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam czytać takie zwierzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jesteś ciekawą osobowością, tak myślałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawą osobowością- jakkolwiek by to nie zabrzmiało;-) "Mersi":-)

   Usuń
 9. Bardzo fajnie się to wszystko czytało :) Gratuluję wyróżnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochana.Gratuluję nominacji dla Ciebie i dziękuję za Twoją dla mnie:D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i za każde pozostawione tutaj słowo:-)